Kto nie wie, to się dowie, najbardziej cenione nagrody zostaną już w niedzielę w nocy wręczone w Hollywood dla najlepszych filmów. Przyznanych zostanie dokładnie 24 statuetek w kategoriach:
- Najlepszy Film – przyznawany od 1929 roku (nagroda dla producenta)
- Najlepszy Reżyser – przyznawany od 1929 roku
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny – przyznawany od 1938 roku
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany – przyznawany od 1929 roku
- Najlepszy Aktor – przyznawany od 1929 roku
- Najlepsza Aktorka – przyznawany od 1929 roku
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy – przyznawany od 1936 roku
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa – przyznawany od 1936 roku
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz – przyznawany od 1929 roku
- Najlepsze Zdjęcia – przyznawany od 1929 roku
- Najlepszy Montaż – przyznawany od 1934 roku
- Najlepsze Efekty Specjalne – przyznawane od 1963 roku
- Najlepszy Dźwięk – przyznawany od 1930 roku
- Najlepszy Montaż Dźwięku – przyznawany od 1974 roku
- Najlepsza Muzyka – przyznawany od 1934 roku
- Najlepsza Piosenka – przyznawany od 1934 roku (nagroda dla twórcy słów i muzyki)
- Najlepsze Kostiumy – przyznawany od 1948 roku
- Najlepsza Charakteryzacja – przyznawany od 1981 roku
- Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany – przyznawany od 2001 roku
- Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany – przyznawany od 1932 roku
- Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny – przyznawany od 1943 roku
- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny – przyznawany od 1941 roku,
- Najlepszy Film - Nieanglojęzyczny – przyznawany od 1948
- Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski – przyznawany od 1932 roku,
link: zobacz filmy nominowane
Tegoroczne Oskary to kilka na prawdę świetnych filmów, które mają szansę na wiele słynnych statuetek, są to filmy: Jak zostać Królem, The Social Network, Prawdziwe męstwo, Czarny łabędź, Figher, Incepcja. Jest też cała plejada filmów równie dobrych, które nie dostały aż tylu nominacji, są to filmy takie jak: Medium, Toy Story 3, 127 godzin, Iluzjonista czy film Do szpiku kości.
Gala Oskary 2011 odbędzie się 27 lutego w Teatrze Kodak w Hollywood.
środa, 23 lutego 2011
poniedziałek, 21 lutego 2011
Thor 3d
Ogromnym zainteresowaniem wśród maniaków kina cieszy się zapowiadany na 29 kwietnia film Thor. Film został nakręcony w technologii 3D i co zaskakujące premiera w Polsce odbędzie się w tym samym czasie co na świecie. Fabuła: Zrealizowany na podstawie kultowego komiksu o Thorze, władcy pioruna, synu Odyna, wydana została w 1962 roku. Thor, który walczy za pomocą Mjollnira, młota wykonanego z tajemniczego metalu, wygnany zostaje z Asgardu, siedziby najwyższych bogów, na Ziemię. Tutaj pozbawiony zostaje wszystkich swoich boskich atrybutów i jako dr Donald Blake, ma nauczyć się pokory i posłuszeństwa. O swojej przeszłości przypomina sobie dopiero kiedy przez przypadek znajduje Mjollnira. Tak rozpoczyna się jego walka o bezpieczeństwo ludzkości.
Na stronie filmwebu znaleźliśmy kilka ciekawych zwiastunów filmu Thor zobacz na: Thor trailer. Zapraszamy do wypowiadania się na temat tego filmu w komentarzach.
Na stronie filmwebu znaleźliśmy kilka ciekawych zwiastunów filmu Thor zobacz na: Thor trailer. Zapraszamy do wypowiadania się na temat tego filmu w komentarzach.
piątek, 11 lutego 2011
Czarny Czwartek - Janek Wiśniewski padł
Już 25 lutego w kinach pojawi się jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji od czasu filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas", będzie to "Czarny Czwartek - Janek Wiśniewski padł". W przejmującym obrazie, porównywanym do nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem "Krwawej niedzieli" Paula Greengrassa, Antoni Krauze przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u. Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku, wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Warto zwrócić uwagę na wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z "U Pana Boga za miedzą" Michała Kowalskiego. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc. "Balladę o Janku Wiśniewskim" - porywający motyw przewodni do "Czarnego czwartku" - zaśpiewał Kazik Staszewski.
Zachęcamy do obejrzenia filmu.
Zachęcamy do obejrzenia filmu.
Subskrybuj:
Posty (Atom)